"Uzņēmējdarbības akadēmija" aicina apgūt uzņēmējdarbību īpaši izstrādātā mācību programmā.

Uzņēmējdarbības akadēmija jeb Business Academy ir 21. gadsimta augstākās izglītības programma uzņēmējdarbībā. Tā ir radīta, lai nodrošinātu motivējošu un uz praksi balstītu mācību vidi, veicinātu personīgo izaugsmi un uzņēmēja domāšanu. Programma ir paredzēta tiem, kas vēlas attīstīt biznesa vides prasmes nākotnei, ir ambiciozi, interesē inovācijas, tehnoloģijas un personīgā izaugsme.

Programmu izstrādājuši uzņēmēji un nozares speciālisti sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un tiks realizēta Ventspils Augstskolā. Par pamatu tiek ņemts Team Academy princips, kas Somijas JAMK University of Applied Sciences ļoti veiksmīgi tiek realizēts vairāk nekā 25 gadus. 47% šīs programmas absolventu 2 gadu laikā pēc studiju pabeigšanas nodarbojas ar savu uzņēmējdarbību, kas ir visaugstākais rādītājs Eiropā.

Jaunās bakalaura programmas “Uzņēmējdarbības akadēmija” galvenās priekšrocības:

  • Liels uzsvars uz praktiskajām zināšanām.  Studenti jau 1. kursā veidos savus uzņēmumus. Pabeidzot studijas, studentam būs 3,5 gadu praktiska pieredze uzņēmējdarbībā, iegūta pieredze uzņēmuma un produktu veidošanā un attīstīšanā, mārketingā, pārdošanā un citās ar uzņēmējdarbību saistītās aktivitātēs. Būs iespēja pabūt un pamēģināt dažādus amatus uzņēmuma ietvaros.
  • Iespēja studiju procesā pelnīt naudu. Studiju programmas veidotāji tic, ka aktīvākie studenti, nodarbinot paši sevi, pelnīs vismaz 1000 EUR+ mēnesī vēl pirms studiju beigšanas.
  • Netradicionāls zināšanu apguves formāts. Patstāvīga mācīšanās komandās kombinācijā ar regulārām diskusijām un problēmsituāciju risināšanu gan savos uzņēmumos, gan uzņēmumiem, kas viesosies nodarbībās. Studijās netiks izmantots tradicionālais “pasniedzējs-prezentācija-uzdevumi-eksāmens” formāts. Studiju ietvaros Coursera.org apmācību platformā students varēs papildus apgūt kursu tēmas interaktīvā veidā un iegūt digitālus sertifikātus sadarbībā ar dažādām pasaules mēroga organizācijām – Stenforda Universitāti, Londonas Universitāti, PWC, HubSpot u.c., tādējādi pilnveidojot savu portfolio un CV jau studiju procesā.
  • Uzsvars uz izaugsmes domāšanas veidu, lai veicinātu apziņu un vēlmi apgūt jaunas zināšanas nepārtraukti.
  • Uzņēmēja domāšanas veicināšana. Skatījums uz pasauli, problēmām, risinājumiem, cilvēkiem, cilvēku uzvedību un mijiedarbību, nevis tikai naudas pelnīšanu kā vienīgo mērķi.
  • Studentu individuālo kompetenču attīstīšana. Katram studentam tiks noteiktas stiprās un vājās puses, un kopā ar mentoru izstrādāts individuāls kompetenču attīstības plāns.
  • Tehnoloģiju uzņēmējdarbība. Praktiski tiks pielietoti tehnoloģiskie risinājumi ikdienas darbu efektivitātes uzlabošanai un apgūtas pasaules tehnoloģiju tendences, piemēram, blokķēdes tehnoloģijas, mākslīgais intelekts, papildinošā un virtuālā realitāte, lietu internets un platformu biznesa modeļi.

Studiju programmas direktors un mentors ir Salvis Roga – profesionālis ar vairāk nekā 10 gadu praktisko pieredzi uzņēmējdarbībā un biznesa atbalsta sektorā. Viņš ir Kurzemes Biznesa inkubators un Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris dibinātājs un valdes loceklis, kā arī Ventspils Augsto tehnoloģiju parks valdes loceklis. 

Studiju programmas direktora vietnieks un studentu mentors Guntis Čoders ir Accenture Latvija Kurzemes reģiona vadītājs, IT jaunuzņēmuma Walmoo līdzdibinātājs ar 10+ gadu pieredzi IT jaunuzņēmumu veidošanā un attīstīšanā, bijis LIAA Biznesa inkubatora vadītājs un Forbes Latvia “30 zem 30” laureāts. 

Programmas veidotāju pamatsastāvā ir arī akadēmiskās vides pārstāves Liene Resele ar doktora grādu vadībzinātnē. Vairāk kā 15 gadu pieredzi projektu vadībā un pētniecībā nacionālā un starptautiskā mērogā, kā arī Dace Štefenberga, kas ir Dr. zinātniskā grāda pretendente uzņēmējdarbības vadībā ar 22 gadu darba pieredze akadēmiskajā vidē un zinātnē. 15 gadu pieredzi lekciju un nodarbību vadīšanā, projektu izstrādē, ieviešanā un vadībā pētniecības un infrastruktūras projektos. 

“Šīs sadarbības ietvaros bija lieliska iespēja izveidot ko jaunu un mūsdienām atbilstošu, jo daudzi uzņēmēji un speciālisti atzīst, ka dzīvē liela daļa teorijas darbojas atšķirīgi, kā tas tiek pasniegts augstskolās. Studiju laikā ir salīdzinoši maza iespēja kārtīgi izjust praktiskās uzņēmējdarbības vidi un pārliecināties, ka tieši domāšanas veids un prasmes ir ļoti būtisks priekšnoteikums, lai uzņēmējdarbība būtu veiksmīga, nevis teorētisku faktu zināšana,” 
Guntis Coders Magnetic square
Guntis Čoders
Programmas direktora vietnieks

Studiju programmas valoda ir angļu valoda. Vieslektori un mentori ir no labi zināmām organizācijām – Accenture, Infogr.am, Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra, TechHub, Skonto Enterprises, Digital Freedom Festival u.c.

Šobrīd iespējams pieteikties Business Academy Bootcamp 2019 – bezmaksas 2 dienu praktisku nodarbību pasākumam, kas notiks augusta otrajā nedēļā – tieši pirms studiju uzsākšanas. Tā ir iespēja iepazīties ar komandu un citiem aktīviem cilvēkiem, izjust studiju formātu, iepazīt mācību vidi, iegūt noderīgas zināšanas un pieredzi, kā arī iepazīstināt ar sevi. Lai uzņemtu bakalaura studiju programmā, būtiska nozīme būs studenta spējai pierādīt, ka viņš ir ambiciozs, gatavs aktīvi darboties un strādāt komandā.

 

Piesakies!

Aizpildi testu un esi starp 30 labākajiem, kuri tiek aicināti piedalīties Business Academy Bootcamp 2019.

Ir jautājumi?

Apskati sev interesējošās sadaļas, lai rastu atbildes uz jautājumiem:

Business Academy logo square

Business Academy

Kas ir Business Academy, kāds ir studiju process un galvenie ieguvumi studentiem.

Studiju kursi Business Academy

Studiju saturs

Kursi un tēmas, kas ir iekļautas bakalaura studiju programmā.

team

Komanda

Kas ir Business Academy pamata komanda un kas ir vieslektori un partneri, kas piedalīsies apmācībās.

Application Business Academy

Uzņemšana

Studiju uzņemšanas noteikumi, uzņemšanas kārtība un termiņi.

classroom

Mācību vide

Kāpēc studēt Ventspilī? Kur tiks realizētas apmācības, kāda ir augstskolas un pilsētas vide un biznesa iespējas.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments