Jaunuzņēmumu vadība - 2. semestra atskats

Ir pagājis 1. studiju gads jaunajai bakalaura programmai tehnoloģiju uzņēmējdarbībā “Jaunuzņēmumu vadība”, kur 7 studenti (jā, joprojām visi 7 🙂 ) 90%+ no studiju laika velta praktisku projektu realizācijai, lai apgūtu programmā apgūstamās zināšanas. Joprojām neticas, ka pagājis ir tikai 1 studiju gads. Pēc padarītā un notikumiem, šķiet, ka pagājuši ir vismaz jau 2-3 gadi.
Jaunuzņēmumu vadība bakalaura programma
Vēlamies apkopot nelielu atskatu par 1. studiju gadā notikušo, lai dalītos pieredzē un, iespējams, mudinātu arī citus uz līdzīgām idejām izglītības jomā, kā arī ārpus tās. 
Mūsu mērķis ir būt eksperimentālam piemēram un pierādījumam, ka izglītībai mūsdienās ir jābūt pilnīgi atšķirīgai, kāda tā ir bijusi pēdējos 10 un 100 gadus, lai veicinātu spēcīgu profesionāļu veidošanos Latvijas tirgū ar pieredzi un prasmēm, kas ir un būs pieprasītas tagad un, ne mazāk svarīgi, tieši nākotnē.
Atskats, par 1.semestra notikumiem ir atrodams ŠEIT.

Ok, tad sāksim ar kursu sarakstu, kas tika realizēts 2. semestrī:

  • Komunikācijas prasmes (Communication skills) 
  • Likumdošana un administratīvā pārvaldība (Jurisprudence)
  • Informācijas komunikācijas tehnoloģijas uzņēmējiem (Information technologies for entrepreneurs)
  • Tehnoloģiju uzņēmējdarbība (Technology entrepreneurship)
  • Ekonomikas pamati (Basics of economics)
  • Profesionālā angļu valoda (Professional English)
  • Profesionālā krievu valoda (Professional Russian)
  • Profesionālā latviešu valoda (Professional Latvian)

Norādītajos kursos un ārpus tiem, šie ir lielākie projekti, ko studenti ir paveikuši studiju 2. semestra ietvaros:

 Jāpiemin, ka šo visu paspēja paveikt ‘tikai’ 7 studenti. Mums pat bail domāt, kas notiks nākamajos gados, kad pievienosies vismaz 10x vairāk līdzīgi domājošo… 🙂
Basaful logo

Studentu aģentūra ar cēlu mērķi BASAFUL

Šī semestra lielākais notikums un galvenā tēma, par kuru tika veidoti lielākā daļa kursa ietvaros uzdotie uzdevumi, noteikti bija studentu lolojums – studentu aģentūra ar cēlu mērķi “BASAFUL”

Studentu aģentūra ir daļa no studiju programmas apguves, kur studenti spēs pilnveidot iegūtās zināšanas, iepazīt biznesa vidi, iepazīt uzņēmumus, to problēmas, motivāciju u.c. ar uzņēmējdarbību saistītas tēmas, saprast, kas pašiem padodas un patīk, kā arī, ne mazāk svarīgi, saprast, kas nepatīk, jo būs iespēja iesaistīties dažādos projektos un ieņemt dažādas lomas arī pašā aģentūrā. Šī ir lieliska iespēja iziet mūsdienīgu un dinamisku praksi speciāli tam veidotā un piemērotā vidē! Papildus, šī ir lieliska iespēja nopelnīt, neupurējot studiju kvalitāti

Basaful cover image

Basaful misija ir “Paātrināt pāreju uz praksē balstītu izglītību, nodrošinot uzņēmumiem augstas kvalitātes pakalpojumus un sniegtu studentiem iespēju mācīties un pilnveidot prasmes, tādējādi tradicionālai praksei kļūstot nevajadzīgai.”
(To accelerate the transition to hands-on education providing high-quality services for businesses to empower students to learn & grow skills and traditional internship to become obsolete.)

LinkedIn, kā personīgā zīmola sastāvdaļa

Kā viens no obligātajiem uzdevumiem studentiem ir sava LinkedIn profila regulāra uzlabošana. Šis vingrinājums tiks praktizēts visus 4 studiju gadus, jo regulāri būs iespēja to papildināt un uzlabot, kā arī arvien biežāk tiks izmantots arī tā viena no prioritārajām funkcijām – profesionālo kontaktu veidošanai, pārdošanai, darba meklējumiem utt. Viens no galvenajiem ieguvumiem “Jaunuzņēmumu vadība” programmas ietvaros ir, ka studentiem tiek nodrošināta bezmaksas pieeja Coursera tiešaistes apmācību maksas profilam, kur ir iespēja izmācīties noderīgus kursus tiešsaistē un iegūt sertifikātu, ko iespējams ieintegrēt savā LinkedIn tiešsaistes CV/Portfolio. Studentiem uz doto brīdi katram jau ir vismaz pa 10 sertifikātiem, kas bija kā obligāti kursu ietvaros. Personīgā tēla veidošana digitālajā vidē ir ļoti būtiska sastāvdaļa gan topošajiem uzņēmējiem, ganvadītājiem, gan jebkuras citas profesijas pārstāvjiem, kas vēlas darboties (it sevišķi) IT nozarē.

Fakts: Vidējais Jaunuzņēmumu vadība studenta LinkedIn profila kontaktu skaits pēc 1.semestra ir 88 kontakti (No 53 līz 153)

Tā, nu tas bija pats, pats sākums mūsu aizraujošajam stāstam.

Seko līdzi, komentē, iesaki un piedalies! Kopā mēs varam pacelt izglītības līmeni vēl nebijušos augstumos!

P.S. Un, protams, aicinām pieteikties visus interesentus uz mūsu Business Academy Bootcamp 2020 divu dienu pasākumu, kas norisināsies 11. un 12. jūlijā Ventspilī (un online). Tā ir iespēja iepazīties ar mums, pasniedzējiem, studiju vidi, kā arī praktiski izjust Business Academy studiju formātu, iegūt noderīgas zināšanas, iespējams, lieliskus draugus un forši pavadī laiku! 

UZZINI VAIRĀK UN PIESAKIES ŠEIT!