Tehnoloģiju jaunuzņēmumu vadības
2020. gada 1. semestra atskats

Ir pienācis laiks atskatīties un veidot nākotnes darbības plānu. Esam patīkami uztraukti, un vēlamies padalīties ar 2020. gada 1. semestra notikumiem, panākumiem un izaicinājumiem.
Mums pievienojas 15 ambiciozi un neatlaidīgi studenti bakalaura programmā Jaunuzņēmumu vadībaTagad kopā esam 22 studenti, un tas nozīmē, ka procentuāls pieaugums ir 214%. Diezgan iespaidīgi!
Nākamā gada mērķis ir vismaz +100% studentu pie šī brīža skaita, noteikti 🙂
P.S. Ja vēlies apskatīt, pagajušā gada 2. semestra notikumu atskatu, tas ir atrodams ŠEIT.

Ko Business Academy studenti spēj sasniegt
1. semestra laikā?

 

Sāksim ar mācību kursiem 🙂

Šobrīd tehnoloģiju uzņēmējdarbības programmā esam divi kursi – Angels (1.kurss) un Seeds (2.kurss)
Par to, kāpēc tieši šādi nosaukumi, lasi nākotnes publikācijās mūsu sociālajos tīklos. 😋

Angels ir realizējuši šādus kursus:

 • Personīgā izaugsme (Development as an Expert)
 • Informācijas komunikācijas tehnoloģijas uzņēmējiem (Information Technologies for Entrepreneurs)
 • Tehnoloģiju uzņēmējdarbība (Technology Entrepreneurship)
 • Inovāciju nedēļa (Innovation Week)
 • Uzņēmuma vadība (Business Management)
 • Digitālais mārketings (Digital marketing)
 • Finanšu tirgi (Finance Markets)

Seeds apguva mācību kursu tēmas:

 • Personīgā izaugsme (Development as an Expert)
 • Grāmatvedība (Bookkeeping)
 • Likumdošana un administratīvā pārvaldība (Jurisprudence)
 • Statistika un datu interpretēšana (Statistics and data analytics)
 • Finanšu vadība (Finance management)
 • Pakalpojumu dizains (Service design)
 • Pārdošanas un klientu attiecības (Sales and customer relations)
 • Produkta izstrāde eksperimentējot (Developing by experimenting)

Šie ir mūsu lielākie projekti, ko esam paveikuši:

Mēs turpinām attīstīt sevi un Business Academy vīziju. Katrs savā drošā vietā, kopā ar ģimeni un tuviem cilvēkiem ❤️. Tomēr nezaudējam cerību, ka šogad BootCamp 2021 notiks klātienē un varēs uzņemt vēl vairāk jaudīgu jauniešu, kuri vēlās izbaudīt tehnoloģiju uzņēmējdarbības programmas maģiju.  

CHIXOP jeb mūsu modernas Agile izglītības redzējums

Esam jau minējuši, ka esam uzsākuši jaunu iniciatīvu, kuru ierosināja paši studenti. Lai spētu nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku pieredzi, katram studentam ieguldot savu laiku un vēlmi programmas satura un struktūras pilnveidošanā,  izveidojam CHIXOP, jeb Challenge Fix Workshop.

Tā ietvaros visi studenti ir iesaistīti programmas attīstībā, primāri izmantojot Agile Scrum principu, kā arī dažādus uzdevumu plānošanas rīkus (piemēram ClickUp, Miro), tāpēc vēlamies nedaudz plašāk pastāstīt par to.

Kā jau vienmēr, vēlamies sākt ar atbildēm uz trīs, mūsuprāt, svarīgākiem jautājumiem:

Why? Jeb kāpēc to ieviesām?

Mums ir svarīgi, lai visi studenti ir iesaistīti programmas pilnveidošanā, lai maksimāli pielāgotos mūsu/lietotāju vajadzībām. Kā arī šādi darbojoties, mēs stiprinām Business Academy kopienu.

CHIXOP balstās uz Agile/Scrum pieeju, tādejādi spēsim risināt problēmas pēc iespējas ātrāk, kā arī ieviest uzlabojumus ātri un efektīvi.

CHIXOP GRAND MEET

How? Jeb kā mēs to realizējam? 

Vienojoties par kopīgu vīziju un apzinoties, ka katrs pats ir līdzatbildīgs par to, kas mums notiek apkārt, un ja vēlamies kļūt arvien labāki, tad ir jāiet un jādara! 

Nedaudz pārveidojot Agile Scrum un pielāgojot to mūsu videi, mēs izveidojām hibrīdu, kas neapšaubāmi sakārto un sastruktūrizē darbības izaicinājuma/problēmas novēršanai. 

Ja “Agile Scrum” ierakstīt meklētājā, tad pirmais skaidrojums, kas paradīsies skan šādi:
Scrum ir dinamiskas Agile metodes struktūras atvasinājums sarežģītu produktu izstrādei, piegādei un uzturēšanai, ar sākotnējo uzsvaru uz programmatūras izstrādi”.

Tācu neliela piebilde – mēs uzskatām, ka Agile ir tomēr domāšanas veids, nevis noteiktā struktūra.

“Agile domāšanas veids bez uzvedības neko nenozīmē.
Agile domāšanas veids nozīmē vērtību īstenošanu rīcībā

Nepadariet to tikai par ieganstu ķeksīša ievilkšanai.” 

/Metjū Hodžsons

What? Jeb ko mēs darām? 

Visa Business Academy kopiena, mentori un studenti, izvirza svarīgākas problēmas vai programmas attīstības prioritātes – sākot ar mārketinga plāna attīstību un realizāciju, beidzot ar iekšējās administrācijas pilnveidei. Kopā ir 8 komandas, katra koncetrējas uz savu problēmu, izvirza komandas misiju un vīziju, mērķus un termiņus. Tad darāmie darbi tiek sadalīti posmos un sastruktūrizēti pa sprintiem.

 1. sprints ir viena nēdeļa, tas laikā visi komandas biedri izpilda savus pienākumus, sniedz atgriezenisko saiti un piedāvā risinājumus, kā rīkoties tālāk. 

Mēs uzskatām, ka jebkurai izglītības programmai ir jābūt dinamiskai un jāspēj noturēt līdzsvaru starp studentu vēlmēm un darba trigus aktualitātem, nepārtraukti attīstot iekšējos procesus un aktīvi iesaistot studentus. CHIXOP ir mūsu interpitācija, un mēs vēlētos redzēt līdzigas pieejas arī citās izglītības iestādēs.  

Tā nu mēs arī uzsākam otro mācību gadu Jaunuzņēmu vadības programmā. Tas ir tikai pats sākums mūsu aizraujošām stāstam ar jauniem biedriem un pieredzēm. 

Seko mums līdzi, komentē, iesaki un piedalies! Jo tikai kopā mēs varam pacelt izglītības līmeni vēl nebijušos  augstumos! ❤️

P.S. Varam pačukstēt, ka šobrīd pamazām uzsākam  Business Academy Bootcamp 2021 pasākuma kampaņu mūsu sociālajos tīklos, tāpēc, ja nevēlies palaist garām iespēju pieteikties – pieseko un uzspied “Intereseted” vai “Going”! Mēs Tevi ļoti gaidisīm ❤️ 

Nākotnē vari sagaidīt vēl vairāk bloga ierakstus par mūsu mācību kursiem, mācību procesu un studentu atziņām 🙂 

JA VĒLIES SAŅEMT MŪSU JAUNUMUS SAVĀ E-PASTA SPIED ŠEIT!